Genel Bilgiler

Bu sitede bitki ve tedavi hakkında herşeyi bulabilirsiniz .

Sosyal Medya

facebook flickr twitter youtube

Ne iyi gelir ?

Image 04Bu anlamda yapacağınız ilk şey beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek olmalıdır. Hayatınızın her alanında olduğu gibi bedensel değişimlerinizde de belirleyici faktör beslenmedir.

Kilo alımınızdan toksin depolamanıza, fit görünümünüzden cildinizin sağlıklı görünümüne kadar her alan beslenmenin etkileriyle doludur.

 

 


Önceki Haberler

Image 05Sağlıklı beslenmeyi önemseyerek durumu lehinize çevirmekse tamamen sizin elinizdedir. Örneğin kızartılmış yiyeceklerin çok fazla gaza neden olduğu, midede şişlik yaptığı bilinmektedir. Bu ister bir parça peynir olsun, isterseniz patlıcan ya da kabak sonuç değişmez. Tüketeceğiniz yiyecek ne kadar faydalı olursa olsun bunu kızartarak zararlı hale getirirsiniz. Özellikle gaz yapması noktasında yükleme yaparsınız diyebiliriz. Bu nedenle hiçbir yiyeceği kızartarak yememeye özen gösterin.

 

 

Düşük Tansiyona Ne İyi Gelir?

 

Image 01Tuz

Düşük tansiyonun en basit ilacı olarak bilinen tuz, tansiyon değerlerini dengede tutmak için oldukça etkilidir. Bunun nedeni sodyum kaynağıdır. Sodyum kaynaklı tuz tüketimi kısa vadede tansiyon değerlerini normale çevirir. Ancak her bünye için fayda sağlamayabilir. Özellikle yaşlılarda sodyum pek tavsiye edilmez. Bu nedenle sağlığınızla ilgili bir uygulama denemeden önce mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

 

Image 02Su

Tansiyonu dengede tutmanın ilk şartı vücudun ihtiyacı olan bol suyla yaşamsal dengeleri sağlayabilmektir. Düzenli su tüketimi düşük tansiyon sorunu yaşayanları rahatlatır. Günde en az 8 bardak su içmek yaşamsal faaliyetlerin düzgün işlemesi için önemlidir.

 

Image 03Doğru Kıyafet Seçimi

Çok dar kıyafetler, varise neden olan sağlıksız giyim tarzından uzak durmak tansiyon değerlerinin dengede tutulması için yardımcı olabilir.